auto prevodovka

Tipy a rady

Ako riadiť s automatickou prevodovkou.

auto prevodovkyS autom s automatickou prevodovkou by sa nemalo zaobchádzať ako cez skutočný športový závod. Ako riadiť tieto vozy?

To je ťažká otázka, pretože všetko závisí na tom, aké auto máme. Je to ako pýtať sa, či na Fiat Panda je možné zrýchliť na stovku do 7 sekúnd ? Asi po úpravách tak, ale či je na to stvorený ? Nie !

Takže takisto je to aj s automatickou prevodovkou. Sú vyššie-end modely, ktoré môžu bezpečne riadiť auta, majú vystužené obaly, špeciálnu spojku a predovšetkým softvér. Iné je, ak si chcete užiť dlhšiu dobu spoľahlivosti, mali by ste čo najviac obmedziť športové vyžitie. Rozsah otáčok 2 - 3 tisíc,  pre zmenu zariadenia, nejazdiť na vysokých rýchlostiach, ani náhle zrýchlenie. Výmena oleja v rozsahu asi 60 000 - 100 000 km.

Ak zapadneš  napr. v piesku, je najlepšie požiadať niekoho, že ste yapadli, abz V8s vztiahol. Prečo? Vzhľadom k tomu, v situáciách, ako sú : hlboký piesok, sneh, môže dôjsť k prehriatiu prevodovky - prevencia je oveľa lacnejšia (5 min postok dlhšie, ale ušetríte 1200 € za opravu).

Musíte pochopiť jednu základnú vec: automatické prevodovky sú najzložitejšie časti elektro - mechanického moderného auta. V prípade vážneho poškodenia je oprava 1/3 ceny nového auta.

Tento článok bol stiahnutý z prnd.pl